BİR ÇOCUK GÖNLÜ SENDE SEVİNDİR


16.03.2020 14:13:34     754
BİR ÇOCUK GÖNLÜ SENDE SEVİNDİR

"BİR ÇOCUK GÖNLÜ SENDE SEVİNDİR" 

Keşap Belediye Başkanlığı tarafından “Bir Çocuk Gönlü Sende Sevindir” projesi kapsamında çocuklara yönelik bisiklet kampanyası başlattı.Belediye Başkanı Mehmet Emür, yaptığı açıklamada, sahil düzenleme çalışmaları kapsamında ilçeye sahil bisiklet ve yürüyüş yolu kazandırdıklarını söyledi.

Gelecek ay yolun halkın kullanımına açılacağını vurgulayan Emür,”Yapım işi biten sahil bisiklet ve yürüyüş yolumuzun açılışını Nisan Ayı gibi gerçekleştireceğiz. Sağlıklı ve çevreci olması açısından bisiklet yollarını ilçemiz sahilinde daha yaygın olarak kullanmayı hedefliyoruz.” dedi.

Keşap’ta bisiklet kullanımını yaygınlaştırmayı da amaçladıklarını ifade eden Emür, şöyle konuştu:

“Çağımızın hastalığı olan obeziteye de savaş açmış olacağız. Sağlık bilincini gençlerimizde ve tüm hemşehrilerimizde oluşturmak adına böyle bir çalışma yapıyoruz. İleri gelen şehirlerin hepsinde bisiklet yolları bulunuyor. Bununla beraber Sahil etap bir ve iki projelerimiz ile de bütünlük sağlamış olacağız. İnsanlarımız hem spor yapabilecek hem çocukları ile kaliteli zaman geçirebilecek. Ayrıca bisiklet kullanılmasını da yaygınlaştırmak istiyoruz. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız ile güvenli, sağlıklı ve emniyetli bisiklet yollarımız ile Keşap’ımız örnek teşkil etmeye devam edecek.”

Yerel sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak, bisikletli ulaşım konusundaki farkındalığı arttırmaya yönelik “Bir Çocuk Gönlü Sende Sevindir” projesi hayata geçirdiklerini aktaran Emür, Keşap’ta bulunan tüm STK’lar ile Özel Sektör katılımlarıyla hayat bulacak çalışmada her kurum ya da özel sektör kendi belirlediği çocuğa bisikletlerini hediye edebileceklerine vurgu yaptı.

Emür, kampanyaya destek beklediklerini dile getirerek, şunları aktardı:

“Çocuklarımızın gelişimi için her alanda çalışıyoruz. Bu sayede her yaş grubundan vatandaşlarımız spor yapmalarını teşvik edeceğiz. ‘Bir Çocuk Gönlü Sende Sevindir’ projemize tüm Keşaplı hemşerilerimizden destek bekliyoruz.”

 

İletişim

  • Keşap Belediye Başkanlığı
    Keşap/GİRESUN
  • (0454) 641 4545 - 641 4044
  • (0454) 641 4360
  • bilgi@kesap.bel.tr