RAMAZANIN BEŞİNCİ GELENEKSEL SOKAK İFTARINI ORTAOKUL MAHALLEMİZ’DE AÇTIK


04.06.2018 09:13:37     901
RAMAZANIN BEŞİNCİ GELENEKSEL SOKAK İFTARINI ORTAOKUL MAHALLEMİZ’DE AÇTIK

“TEMMUZ AYIN DA DOĞALGAZ İÇİN İLK KAZMAYI VURACAĞIZ”

Keşap Belediyesi'nin organize ettiği iftar yemekleri devam ediyor.

Keşap’ta Ramazan ruhuna uygun şekilde bir ay geçirilmesi için günler öncesinden çalışmalara başlayan Sosyal ve Kültürel İşler Müdürlüğü, toplu iftarlar ve geleneksel eğlencelerin yanı sıra birçok farklı etkinliğe de imza atıyor. Orta Okul Mahallesi Şehit Sedat Özdemir Caddesin de kurulan bereket sofrasına beş yüz vatandaş katıldı. Dualarla başlayan iftarda Belediye Başkanı Mehmet Emür konuşma yaptı.

Keşap Belediye Başkanı Emür” Ramazan Ayı, kulun Rabbini tanıdığını ve ona itaatini arz ettiği zaman dilimidir. Kulun Rabbi ile her daim iletişimde olduğu süreçtir” diyerek Ramazan Ayının önemini dile getirdi. Böyle güzel ve anlamlı bir günde sağ olun, bizleri yalnız bırakmadınız, davetimize icabet ettiniz, hep beraber burada bulunmaktan, sizleri burada görmekten, ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Bu gecede hep beraber olmak çok güzel. Bu sene diğerlerine göre mahallelerimizi de iftar sofralarımızı kurmayı planladık. Bu cadde için alt yapı ve üst yapı çalışmalarını yaptık. İnşallah Temmuz ayında Keşap’ta doğalgaz için çalışmalar başlıyor. Bir taraftan Botaşta çalışmalarına başladı. Temmuz Ayın da ilk kazmayı vuracağız. İlk doğalgazı getireceğimiz mahallelerimizden biri de Orta Okul Mahallesi olacak. Allah nasip ederse inşallah seneye ramazan da ya doğalgazı evde yakmış oluruz yada borular gelmiş olur. Ramazan etkinliklerimiz geçen yıllara göre daha çok güzelleşerek devam ediyor. Bu yıl manilerle Davulcu, davulcu ile İbiş, Meddah, Düet, Hacivat ve Karagöz, Aşuk ile Maşuk, çocuklara eğlence ve mini konser etkinlikleri yapıldı” dedi.

Keşap halkının her şeyin en güzelini hak ettiğini belirten Emür, sosyal belediyecilik adına Keşap halkını daha nice dev organizasyonlarla buluşturacaklarını kaydetti. Ayrıca Beş Haziran da yapılacak olan Gazhane Toplu İftar yemeğine vatandaşları davet etti.

Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma duygusunun hat safhaya çıktığı en müstesna ay olduğunu ifade eden Mehmet Emür, aynı anda 500 vatandaşımızla iftar etmenin verdiği mutlulukla Ramazan ayının bir başka güzel geçtiğini söyledi.

Orta Okul Mahallesi sakinleri, toplu iftar yemeği vererek eskilerde olduğu gibi bu Ramazan’a da insanların tanışması, kaynaşması ve daha sıcak ilişkiler kurmasını sağlayan Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür’e teşekkür etti.

İletişim

  • Keşap Belediye Başkanlığı
    Keşap/GİRESUN
  • (0454) 641 4545 - 641 4044
  • (0454) 641 44 28
  • bilgi@kesap.bel.tr